liktiniai klojiniai

ROSTVERKO U FORMOS LIKTINIAI KLOJINIAI

U formos liktinis klojinys iš EPS – du viename sprendinys formuojant rostverką. Naudojant šį produktą gaunamas tikslių matmenų klojinys betonui, kuris atlieka ir termoizoliacinę funkciją naujajam rostverkui.
Pagrindinė liktinių klojinių paskirtis – apšiltinti rostverką ne tik iš šonų, bet ir iš apačios, bei sutrumpinti statybų trukmę. Šie tikslai pasiekiami, nes nereikia suformuoto rostverko papildomai apšiltinti nuardžius klojinį. Darbas atliekamas daug greičiau, nereikia nuomoti ar įrenginėti klojinių bei statybų pabaigoje jų tvarkyti ar valyti ir grąžinti.

Polistireno liktinių klojinių sistema turi specialius griovelius pagrindo plokštėje, į kuriuos įstatomos šoninės klojinio plokštės. Taip pasiekiamas ypač tikslių matmenų rostverko pamatas.

PLOKŠTUMINIO PAMATO LIKTINIAI KLOJINIAI

Plokštuminiai pamatai – vientisa nešančioji pamato konstrukcija, įlieta į specialias, gamykloje paruoštas polistireninio putplasčio L formas, kurios yra atsparios gniuždymui ir turi mažą vandens įgeriamumo rodiklį.

Pagrindinė šių pamatų paskirtis – izoliuoti pamatinę gelžbetonio plokštę nuo tiesioginio kontakto su gruntu. Plokštuminiai pamatai leidžia išvengti tiesioginių šilumos tiltelių, todėl dažnai pasirenkami statant pasyvius namus.

Pirmajam termoizoliacijos sluoksniui naudojamos specialios L formos (pamatų perimetrui) ir EPS 150 arba EPS 200 tipo polistireninio putplasčio plokštės, kurios pagamintos tiksliai pagal pastato projektuotojo nurodytus matmenis. Kitam sluoksniui naudojamas EPS 100, EPS 150 arba EPS 200.

Lyginant su įprastais juostiniais ar poliniais pamatais, plokštuminių pamatų įrengimo laikas yra ženkliai mažesnis. Tokio tipo pamatus galima įsirengti per 4-5 dienas. Be to, šio tipo pamatai pastatą laiko visa plokštuma, todėl gali būti įrengiami ten, kur įprastus polinius pamatus įrengti sudėtinga (dėl prastų grunto savybių).

© 2021 MB „Fasado apdaila”. Visos teisės saugomos.